Dynamics 365 Finance and Operations Canlıya Geliştirme Nasıl Alınır?

Bu yazıda Dynamics 365 Finance and Operations Production ortamına geliştirme nasıl taşınır anlatacağım. Önceki yazılarımda Azure DevOps kullanarak Build işlemini ve oluşan paketin Asset library nasıl yüklendiğini anlatmıştım. Canlıya alım için teste alınmış bir Software deployable package tespit edip Release Candidate olarak işaretlemek gerekiyor. Ben örnek olarak bir kayıt seçtim.

Resim-1

Bu işlemden sonra Production ortamına Full details ile giriş yapıyorum.

Resim-2

Maintain -> Apply updates ile Software deployable package seçme ekranını açıyoruz.

Resim-3

Açılan ekranda sadece Release Candidate olan paketler geliyor. Schedule ile saat seçiyoruz.

Resim-4

İşlem için en erken şu anda 4 saat sonrasını seçebiliyorsunuz. Downtime 5 saat diyor ama o kadar sürmüyor. Bu süreyi kısaltmak için çalışmalar sürüyor.

Resim-5

Bu yazıda paketlerin canlıya nasıl taşınacağını anlatmaya çalıştım. Canlıya alım biraz zaman alıyor. Özellikle 24 saat çalışması gereken firmalar için sorun oluşturabilir. Bu yüzden canlıya alınacak kodların çok iyi test edilmesi gerekmektedir.

Selamlar.

www.fatihdemirci.net

TAGs: Microsoft Life Cycle Services, LCS, Azure, Azure DevOps, Microsoft Dynamics 365, MsDyn365FO, MsDyn365CE, MsDyn365, Dynamics 365 Insights Power BI, Power Automate, Power Apss, Power Virtual Agents, Dynamics 365 nedir, Dynamics 365 ERP, Dynamics 365 CRM

 
Comment are closed.