Toplu iş Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bu yazıda Dynamics 365 Finance and Operations toplu iş geçmişini(Batch job history) periyodik olarak nasıl silebileceğinizi anlatacağım. Bunun için standartta olan bir temizle toplu işini kullanacağım.

Modules > System Administration > Periodic tasks > Batch job history clean-up (custom) yolunu kullanarak sınıfı çalıştırıyoruz.

Resim-1


History Limit ile 30 günden daha eski kayıtları silmiş olacağız. Burada istediğiniz günü girebilirsiniz. Filter ile silmek istediğimiz kayıtların özelliklerini belirleyeceğiz.

Resim-2

Ben durumu bitmiş olan ve USMF şirketindeki kayırları filtreledim.

Resim-3

Şimdi çalışma sıklığını ayarlayalım.

Resim-4

Hafta bir Pazar günü çalışacak şekilde ayarladım.

Resim-5

Tamam dediğimde toplu iş kuyruğuna eklendiği mesajı çıktı.

Resim-6

Toplu işlere gidip kontrol edelim.

Resim-7

Arama yaptığımda toplu işi görüyor. İlk çalışmasını toplu işe bağlamadan yapabilirdik. Çalışma sıklığını faklı seçebilirdik bunlara verinize bağlı olarak karar vermemiz gerekiyor.

Resim-8

Bu yazıda toplu iş geçmişi nasıl temizlenir anlattım. Uygulama içinde buna benzer birçok temizleme sınıfı var sırası geldikçe bahsedeceğim. Sistemin sağlıklı olabilmesi için bunların kurulması ve takip edilmesi gerekiyor. Özellikle toplu iş sayısı çok olan yerlerde bu tablolar çok kolay şişebiliyor takip edip doğru periyodu belirlemek lazım.

Selamlar.

www.fatihdemirci.net

TAGs: Microsoft Life Cycle Services, LCS, Azure, Azure DevOps, Batch history clean-up, Microsoft Dynamics 365, MsDyn365FO, MsDyn365CE, MsDyn365, Dynamics 365 Insights Power BI, Power Automate, Power Apss, Power Virtual Agents, Dynamics 365 nedir, Dynamics 365 ERP, Dynamics 365 CRM

 
Comment are closed.