Dynamics 365 Finance and Operations Mobile App Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

Bu yazıda Dynamics 365 Finance and Operations ile gelen Mobile app özelliğinden bahsedeceğim. Dynamics 365 Finance and Operations ile standartta gelen birçok mobile uygulama mevcut sizde yeni uygulamalar yapabilir hali hazırda olan formları da mobile uygun hale getirebilirsiniz. İlerleyen yazılarda yeni mobile uygulama yapımlarını da anlatacağım. Bu yazıda birkaç uygulama yayınlayıp onları Android telefonuma kurduğum uygulama üzerinden göstermeye çalışacağım.

Öncelikle Dynamics 365 Finance and Operations giriş yapıyoruz. Ayarlar kısmından Mobile app’e tıklıyoruz.

Resim-1


Hazırda gelen mobile uygulamalar listelenecek.  İstedikleriniz seçip Publish edebilirsiniz.

Resim-2

Android için Google Play store’da Microsoft Finance and Operations (Dynamics 365) diye aratın, Apple için App store’da Finance and Operations (Dynamics 365) diye aratın ve uygulamayı kurun. Ben Android telefon üzerinden kurulumu yaptım.

Resim-3

Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açın. Bağlanmak istediğiniz ortamın linkini girip Bağlana tıklayın.

Resim-4

Burada izinleri vermeniz gerekiyor.

Resim-5

Anlıyorum’u işaretleyip Bağlan demeniz gerekiyor. Çıkan ekrana kullanıcı ve şifre girmeniz gerekecek.

Resim-6

Uygulama hazır. Öncelikle şirket seçelim. Hamburger menüden Şirket değiştir’e tıklıyoruz.

Resim-7

Burada şirketler listelenecek. Dat varsayılan şirket olduğu için kullanılmaz. Çalışmak istediğiniz şirketi buradan seçebilirsiniz.

Resim-8

Çalışma alanına geldiğinizde Publish ettiğiniz uygulamaları göreceksiniz. Artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Ben Project Time Entry uygulamasını açtım.

Resim-9

İçine girince yeni bir giriş sayfası linki çıkıyor.

Resim-10

Tıklayınca tarih seçme ekranı açıldı. Aşağıdan New Entry ile yeni bir kayıt oluşturma ekranını açtım.

Resim-11

Yeni kayıt girme ekranı da bu şekilde. Buradan girilen kayıtlar direk Dynamics 365 Finance and Operations ortamınızda görünecek. Kullandığım ortamdaki verileri bozmak istemediğim için kayıt girişi yapmadım.

Resim-12

Bu yazıda Mobile App’e bir giriş yaptık. Kurulum ve standart gelen mobil uygulamaları nasıl yayınlayıp kullanmaya başlayabiliriz anlatmaya çalıştım. Sonraki yazılarımda kendi mobil uygulamalarımızı nasıl yaparız anlatmaya çalışacağım.

Selamlar.

www.fatihdemirci.net

TAGs: Microsoft Life Cycle Services, LCS, Azure, Azure DevOps, Mobile App, Microsoft Dynamics 365, MsDyn365FO, MsDyn365CE, MsDyn365, Dynamics 365 Insights Power BI, Power Automate, Power Apss, Power Virtual Agents, Dynamics 365 nedir, Dynamics 365 ERP, Dynamics 365 CRM

 
Comment are closed.